Oversikt
En kraftpakke av en 8,5 tonner med senter bom.
Trolig den sterkeste, men samtidig den smidigste maskina i sin klasse! 85SB er ZeroTail, dvs. hele overvogna dreier innenfor beltebredden på 2320 mm. Med denne kan du snu 360gr. rundt mens du står i dumperkassen.
Med ekstraloddet på 400kg. (montert innenfor std.loddet) og side montert motor er denne maskina blant de mest stabile i vektklassen selv med den korteste hekken i klassen. Den kraftige Yanmar Stage5 motoren, 3 fulle hydr.kretser fram på stikka, og med suverent best oljekapasitet gjør denne maskina råsterk og ideell til å drive oljekrevende roterende redskap. Eurocomach ES 85 kan også fås i andre varianter. Bl.a 90ZT( konge bom), 100TR( konge og trippel leddet arm)
Dimensjoner
Bredde – 2.320 mm
Høyde – 2.560 mm
Rekkevidde – 7.160 mm
Motor
Yanmar 4TNV98CT – Stage 5
73 HK
4 syl. 3.319 cm³
Ytelse
Gravedybde – 4.620 mm
Brytekraft – 5.850 daN
Oljekap. – Aux 1. 100/min 200 bar
Maskinvekt
8.300 kg
Lignende maskiner

65 TR

90 ZT
La oss gi deg et godt tilbud på denne maskinen!
Har du spørsmål ang denne modellen, ta gjerne kontakt på telefon. Ønsker du et tilbud, send oss en henvendelse her, velg modell og vi tar kontakt med deg for å gi deg et godt tilbud!